413021-2025 - Resultat
Sverige – Isolerad metalltråd och kabel – Kronåsen- Råcksta + ramavtal markkablar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKronåsen- Råcksta + ramavtal markkablar
BeskrivningObjektet avser en ny 400 kV markkabelförbindelse mellan Kronåsen och Råcksta. Ca 10 km. Dokumentet Exhibit 6.5.9 Testing är inte färdigställt och skickas som KFU. Beräknat till vecka 28 år 2024.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31300000 Isolerad metalltråd och kabel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100641:Lot:1