413027-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Timrå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: UH-2021-70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikationstjänster inom följande tre (3) anbuds-/avtalsområden (AO):
AO 1: Varumärke, PR- och kommunikationstjänster
AO 2: Marknadskommunikationstjänster
AO 3: Digital kommunikation och Ux
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
ANBUDS-/AVTALSOMRÅDE 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ANBUDS-/AVTALSOMRÅDE 2
Del nr: 2
ANBUDS-/AVTALSOMRÅDE 3
Del nr: 3