413030-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster, II
Referensnummer: KS 2021/0757
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten, i samarbete med Linköping-, Finspång-, Söderköping-, Valdemarsviks kommuner samt  Nodra AB, Norrköping Norrevo Fastigheter AB,  Aktiebolaget Stångåstaden, Studentbostäder i Linköping AB, Kulturfastigheter i Linköping AB, Sankt Kors Fastighets AB, Dukaten Parkeringsservice AB, Vreta Kluster AB, Lejonfastigheter AB och Kommunalförbundet Räddningstjänsten Östra Götaland inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling omfattande successiva leveranser av resebyråtjänster.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 104 250 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster, 79997000 Affärsresetjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Framgår av upphandlingsdokumenten.