41305-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Truckar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dieseldriven motviktstruck till anstalten Borås.
Referensnummer: 2017-2592
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415200 Truckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Till Kriminalvårdens anstalt i Borås upphandlar Kriminalvården en styck dieseldriven motvikttruck. Trucken kan vara ny eller begagnad.
Information om upphandlingen:
Beskrivning av upphandling:
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen