413096-2019 - ÄndringSverige-Luleå: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2019 Laboratorieprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten
Referensnummer: 19/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande varukorgar:
Blod i avföringen
Burkar, hinkar & flaskor
Kemikalier
Lansetter
Mikrobiologen
Objektglas & täckglas
Rör & proppar
Snabbtester
Tillbehör till Afinion
Tillbehör till BD Bactec FX
Tillbehör till Clinitek, DCA Vantage & epoc
Tillbehör till CoaugChek & Cobas
Tillbehör till HemoCue
Tillbehör till i-STAT
Tillbehör till QuikRead
Tillbehör till T5000 Processor
Transferpipetter & pipettspetsar
Transport
Övrigt