Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PCR-utrustning.
Referensnummer: VLL 896-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett (1) realtids-PCR detektionssystem.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare ett (1) realtids-PCR detektionssystem, förbrukning samt koppling till LIS.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen