413108-2020 - ResultatSverige-Södertälje: Ombyggnad av kök eller restaurang
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matbruket Hälleforsnäs Totalentreprenad
Referensnummer: UPPH/2020:30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnation av befintlig lagerlokal till centralkök enligt bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421151 Montering av kompletta kök, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen