2. Förfarande
Förfarande
Titel: Diariesystem
Beskrivning: Elsäkerhetsverket har behov av att upphandla ett diariesystem enligt upphandlingsdokumenten. Myndighetens nuvarande system, Platina, förvaltas av Agio System och Kompetens i Skandinavien AB. Befintligt avtal löper ut 2027-05-12.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129134:Lot:1