413257-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Intervention TAVI
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Intervention TAVI
Beskrivning: Produkter för TAVI, Transcatheter Aortic Valve Implantation. Kompletta set med aortaklaffproteser för perkutan kateterburen implantationsteknik samt ballongkateter för valvuloplastik.
Intern identifierare: VF2025-00016
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33182220 Hjärtklaffar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beskrivning: Produkter för TAVI, Transcatheter Aortic Valve Implantation. Kompletta set med aortaklaffproteser för perkutan kateterburen implantationsteknik samt ballongkateter för valvuloplastik. Ramavtal för dessa produktgrupper.
Intern identifierare: 1659831
Huvudklassificering (cpv): 33182220 Hjärtklaffar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare: 1659832