Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Restaurangtjänster 2019
Referensnummer: C2019/250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlstads universitet köper årligen restaurangtjänster inom ett brett område för betydande summor. Uppdraget är att leverera restaurangmiddagar till olika arrangemang anordnade av universitetet. Avtal kommer att tecknas med flera leverantörer eftersom universitetet har ett mycket varierat behov när det gäller inriktning, omfattning och liknande.
Upphandlingen gäller inte cateringtjänster där universitetet redan har avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mindre (30-149 gäster)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55312000 Allmänna serveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mellan (150-299 gäster)
Del nr: 2
Större (fler än 300 gäster)
Del nr: 3