41329-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sprängämnen – Sprängmedel och tillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSprängmedel och tillbehör
BeskrivningBehov av ramavtal för sprängmedel och tillbehör
Intern identifierare24FMVU2992
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24600000 Sprängämnen
Ytterligare klassificering (cpv): 24610000 Tillverkade sprängämnen, 24612000 Diverse sprängämnen, 24612100 Dynamit, 24615000 Stubiner, tändhattar, tändare, elsprängkapslar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSprängmedel och tillbehör