Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS: SCADA, DCS och NIS med tillhörande system, komponenter och tjänster
Referensnummer: 22/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby Miljö & Teknik ABs upphandling av Nytt SCADA - VA Avdelningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42961000 Manöver- och styrsystem, 42961200 SCADA eller motsvarande system, 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen