Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell kommunikation samt hållbarhetsrapportering, Sverige
Referensnummer: 19/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen vänder sig till leverantörer som har erfarenhet av att tillsammans med uppdragsgivare ta fram dokumentation för finansiell kommunikation, såsom årsredovisningar, delårsrapporter och finansblad, samt hållbarhetsrapportering. Leverantören ska erbjuda stöd gällande struktur och design samt att ta fram texter till företagspresentation och verksamhetsbeskrivning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79211000 Redovisning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen