413505-2017 - ÄndringSverige-Örebro: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-material och ljuskällor inköpssamverkan.
Referensnummer: Ks 978/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tillhandahållande av el-material och ljuskällor för Kumla kommun, Kungsörs kommun, Lindesbergs kommun, Karlskoga kommun, Nora kommun, Lekebergs kommun. För Örebro kommun avser upphandlingen främst produktgrupper som batterier, lampor och ljusrör.