Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fast distributionsutrustning hemodialys
Referensnummer: 2018-407
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33181100 Apparatur för hemodialys
II.1.4.
Kort beskrivning
Fast distributionsutrustning för Hemodialys avseende Vattenreningsutrustning, Centralkoncentratförsörjning och Dialyspelare vid Själv och Hemdialysmottagning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33181000 Dialysapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen