413627-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Tvätt- och textilservice 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTvätt- och textilservice 2025
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för tvätt- och textilservice som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt.
Intern identifierareA392.882/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 50830000 Lagning av kläder och textilier, 98311100 Tvätthantering, 98312000 Textilrengöring, 98312100 Textilimpregnering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTvätt- och textilservice 2025
Optioner
Beskrivning av alternativen12 månader