2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Ramavtal entreprenad
Beskrivning: Region Örebro län upphandlar bygg- och installationstjänster genom ramavtal inom olika fackområden. Dessa avtal nyttjas vid såväl lokalanpassningar som vid löpande fastighetsunderhåll för projekt med en total projektbudget mindre än 15 miljoner kronor. Nuvarande ramavtal upphör 2026-11-30 och nytt avtal behöver därmed upphandlas inom samtliga fackområden. Inför upphandlingen går vi därför ut med denna RFI.
Intern identifierare: 25RS2259
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete