See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rivningsarbeten 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med successiva avrop efter behov när det gäller rivningsarbeten. Uppdragen ska utföras som totalentreprenader. Med ramavtal som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning, och specifika villkor och övriga förutsättningar preciseras. Planerad avtalsstart är 2025-05-02. Upphandlingen är uppdelad i 4 anbudsområden. Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen. Upphandlande myndighet avser att teckna ramavtal med 3 leverantörer per anbudsområde.
Intern identifierare: KS-2025-00368
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45111100 Rivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Rivningsarbeten 2024