413683-2021 - ResultatSverige-Skellefteå: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringar Skelleftebostäder och Skellefteå Industrihus
Referensnummer: UH-2021-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Skelleftebostäder AB (Beställaren) och Skellefteå Industrihus AB inbjuder till anbudsgivning avseende Försäkringar Skelleftebostäder och Skellefteå Industrihus. De ingående försäkringsområdena i denna upphandling är; Fastighetsförsäkring ink tillägg, tjänstereseförsäkring, Motorfordonsavtal, Saneringsavtal samt VD- och Styrelseanvarsförsäkring.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Fastighetsförsäkring inkl företagstillägg
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighetsförsäkring inkl företagstillägg
Del nr: Tjänstereseförsäkring
66516000 Ansvarsförsäkringar
Tjänstereseförsäkring
Del nr: Motorfordonsförsäkring
Motorfordonsförsäkring
Del nr: VD- Styrelseansvarsförsäkring
VD- Styrelseansvarsförsäkring
Del nr: Saneringsavtal
66515000 Skadeförsäkringar
Saneringsavtal