Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arboristtjänster
Referensnummer: 2020-000090IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar praktiska och konsulterande arboristtjänster för trädvård och konditionsbedömning av träd inom parker, gata, fastighetsmark och naturområden inom Borås Stad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77200000 Skogstjänster, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231500 Skogsövervakning eller -utvärdering, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen