Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning SKUA
Referensnummer: 182/21-055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller kommunens behov av att utbilda skolledare och samtliga lärarkategorier så att interkulturellt förhållningssätt, kunskaper om och metoder för SKUA utvecklas.
Leverantören ska leverera SKUA-utbildning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen