Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Halkbekämpningsmaterial Falun 2018
Referensnummer: GNU 2018/115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34927100 Vägsalt
II.1.4.
Kort beskrivning
Falu kommun avser att köpa in mekaniskt och kemiskt halkbekämpningsmaterial för hårdgjorda ytor inom tätorten. Det är möjligt att ge anbud för en eller båda av kategorierna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mekaniskt halkbekämpningsmaterial
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34927100 Vägsalt, 14211000 Sand
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 24
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Högst 24 månader
Kemiskt halkbekämpningsmaterial
Del nr: 2