Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil Röntgenutrustning
Referensnummer: 2016-356
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för Mobil Röntgenutrustning inom SLL och Gotland.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen