Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksdatasystem.
Referensnummer: Kdn 2016/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett hostat biblioteksdatasystem som möjliggör att kommunen kan erbjuda bästa möjliga service till kommunens alla invånare. Systemet ska hjälpa och underlätta för låntagare och biblioteksanställda.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen