Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: KS 2019/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelse, nämnder och beredningar, sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag Österlenhem AB och TIAB, samt lagstadgad revision i Österlenhem AB och TIAB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen