413849-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av spåranläggningar
Referensnummer: 19/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp drift och underhåll av spåranläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45234116 Spåranläggning, 45234121 Spårvägsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 50225000 Renovering av järnvägsspår
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen