Kulturförvaltningens verksamheter hyr lokaler runt om i Stockholms län. Som ett komplement till att hyresvärden utför vissa hantverkstjänster inom ramen för hyresavtalen upphandlas även externa hantverkstjänster.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose och säkra kulturförvaltningens behov av hantverkstjänster.”
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen