Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försörjningsplanering, upphandlingsstöd och leverantörsavtalsetablering för IT- och telefoniavtal.
Referensnummer: 272-18090/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stöd vid genomförande av försörjningsplanering, upphandling och leverantörsavtalsetablering av nya IT- och telefoniavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen