2. Förfarande
Förfarande
Titel: Syndromiskt snabb PCR
Beskrivning: Region Västerbotten avser att upphandla fem (5) stycken automatiserade syndromiska snabb-PCR-instrument för akutdiagnostik vid Klinisk mikrobiologi, Laboratoriemedicin. Upphandlingen omfattar instrument, förbrukningsmaterial (kassetter för övre luftvägsinfektioner och tuberkulos), serviceavtal samt utbildning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33124100 Diagnostisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133919:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar