413897-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Renovering av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsantikvarisk entreprenör Helsingborg.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggnadsantikvarisk entreprenör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262690 Renovering av byggnader, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 71315000 Byggnadsteknik, 71315100 Byggnadsmaterialrådgivning, 71326000 Kompletterande byggnadstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 92522000 Konservering av historiska platser och byggnader, 92522100 Konservering av historiska platser, 92522200 Konservering av historiska byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen