413911-2019 - ResultatSverige-Härnösand: Kontorsstädning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor på Mellringevägen Örebro och Brigadgatan Linköping.
Referensnummer: 2 STO-2019/603
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten inbjuder till anbudsgivning avseende städtjänster till kontoren på Mellringevägen i Örebro och Brigadgatan i Linköping.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städtjänster till SPSM:s kontor på Mellringevägen i Örebro
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser städtjänster till kontoret på Mellringevägen 102 i Örebro
Städtjänster till SPSM:s kontor på Brigadgatan i Linköping
Del nr: 2
Upphandlingen avser städtjänster till SPSM:s kontor på Brigadgatan 19 i Linköping.