413917-2019 - ResultatSverige-STAFFANSTORP: Medicinska informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital signering av insatser inom vård och omsorg
Referensnummer: 2018-SN-78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48814000 Medicinska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av system för digital signering av insatser inom vård och omsorg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48613000 Elektronisk databehandling, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen