413960-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Operationshandskar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operations- och undersökningshandskar
Referensnummer: RJL 2017/2400
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141420 Operationshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Operationshandskar, undersökningshandskar, skyddshandskar, bomullshandskar och handskhållare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen