413969-2019 - ResultatSverige-BODEN: Grävning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underjordsbehållare 2019
Referensnummer: 19/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112400 Grävning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nedgrävning av underjordsbehållare
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45222100 Byggnation av avfallsanläggning, 45222110 Byggnation av avfallsupplag, 45232470 Avfallsdepå, 45236000 Markanläggning, 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen