Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel Entreprenad, Sommar och Vinter.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Funktionsentreprenad gällande yttre skötsel, sommar och vinter vid Fastighets AB Hushagens med dotterbolags fastigheter och mark enligt vår förfrågan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77314000 Markskötsel, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 98300000 Diverse tjänster, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen