413994-2018 - ResultatSverige-Boden: Skåp och hyllor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av Plåtskåp och Förvaringslösningar
Referensnummer: 17FMV8851
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39141100 Skåp och hyllor
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV har för avsikt att upphandla standardsortiment (benämns sedan: bassortiment i texten) inom Anbudsområde A - Plåtskåp och inom Anbudsområde B - Förvaringslösningar till myndigheterna FMV och FM. Upphandlingen omfattar endast det bassortiment som upphandlas inom respektive anbudsområde enligt nedan. Anbudsområde A Plåtskåp har ett (1) bassortiment som omfattar följande produktområden som återfinns i Bilaga 5 - Prisformulär bassortiment, flik 2: 1. Klädskåp, 2. Småfackskåp. Anbudsområde B Förvaringslösningar har ett (1) bassortiment som omfattar följande produktområden som återfinns i Bilaga 5 - Prisformulär bassortiment, flik 3: 1. Hängmappsskåp, 2. Förvaringsskåp, 3. Ritningsskåp, 4. Lagerhyllor. FMVs mål är att teckna ramavtal med en (1) leverantör för Anbudsområde A och en (1) leverantör för Anbudsområde B som kan tillgodose behovet inom ovanstående anbudsområden. Separat tilldelning tillämpas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Köp av Plåtskåp
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde A: Plåtskap (se upphandlingsdokumenten)
Köp av Förvaringslösningar
Del nr: 2
Anbudsområde B: Förvaringslösningar (se upphandlingsdokumenten)