413995-2017 - ResultatSverige-Visby: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av larmmottagning.
Referensnummer: TN 2017/196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland, teknikförvaltningen, upphandlar mottagning av felanmälningar (fastighetsjour), bevakning av och mottagning av automatiska brand- och inbrottslarm, larmsändare, samt åtgärder för dessa i enlighet med fastställda rutiner och åtgärdsinstruktioner.
Avtalets beräknade startdatum är: 1.10.2017.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen