413995-2021 - ResultatSverige-Uppsala: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektronisk underskrift
Referensnummer: KSN-2021-01329
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkra meddelanden och e-underskrifter är en förutsättning för att möjliggöra digitalisering av processer och flöden, med målet att bidra till en effektiv och innovativ välfärd. Ett arbete som kräver både förändrat arbetssätt och nya digitala lösningar för våra administrativa arbetsprocesser.
Upphandlande myndighet är Uppsala kommun och dess dotterbolag.
Upphandlingen omfattar programvara för elektronisk underskrift samt tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen