Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorietjänster - Projekt Viskan
Referensnummer: 2021-00014IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser laboratorieanalystjänster som syftar till att bemanna sedimentsaneringen av Viskan med ett laboratorium som kan tillhandahålla kemiska och geotekniska analystjänster under projektet samtliga skeden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90715000 Föroreningsundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen