414009-2017 - ResultatSverige-Uddevalla: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning områdesmaskiner.
Referensnummer: SBN 2017/234
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning, när vädret så påkallar, inom fastställda områden inom Uddevalla kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90611000 Gaturenhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen