41402-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markanläggning – Kv. Måsholmen 33 - DE 15220 Finplanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKv. Måsholmen 33 - DE 15220 Finplanering
BeskrivningUpphandlingen omfattar finplanerings-, mark-, betong- och smidesarbeten samt installationer för nybyggnad av kontors- och bostadshus i 23 våningar i Skärholmen, Stockholms Stad. Våning 1-2 består av installationsutrymmen samt fastighetsutrymmen, våning 3-5 är kontorslokaler samt utrymmen för kultur- och teaterverksamhet. Våning 6-22 bostäder och våning 23 terrass.
Intern identifierareSHEM 2024/74
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKv. Måsholmen 33 - DE 15220 Finplanering