414050-2019 - ÄndringSverige-Gävle: Tryckning och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal Tryckeritjänster samt lager och distribution
Referensnummer: 2019/00095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska ESF-rådet upphandlar ett ramavtal för trycksaker samt lager och distribution av myndighetens trycksaker, profilartiklar och eventens roll-upp, bl.a. samt konsulttjänster för enklare grafiska uppdrag och ev. anskaffning av profilartiklar, give-away och presentartiklar.