See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning enskilda vägar, Vännäs kommun
Beskrivning: Snöröjning, sandning, isrivning och snödikning av enskilda vägar inom Vännäs kommun. Området anges på bilagd karta.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112604:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning, 34144440 Sandningsfordon, 34143000 Fordon för vinterväghållning