414256-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Transformatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fördelningsstationer och krafttransformatorer
Referensnummer: 23/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtalsområde är tänkt att ge Sinfras medlemmar möjlighet till avrop av separata utrustningar och/eller tjänster tillhörande en fördelningsstation eller krafttransformator.
Beställaren ska även om denne så önskar kunna erhålla en totalentreprenad för en komplett nyckelfärdig leverans av en fördelningsstation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31174000 Kraftförsörjningstransformatorer, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31214000 Ställverk, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta ramavtalsområde är tänkt att ge Sinfras medlemmar möjlighet till avrop av separata utrustningar och/eller tjänster tillhörande en fördelningsstation eller krafttransformator.