2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stadsöskolan Skolmoduler 2026
Beskrivning: Stadsöskolan har behov av tillfälliga lokaler när nödvändiga rivningar och ombyggnationer ska ske av vissa befintliga undervisningslokaler. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) - Modul och paviljongbyggnader 31908, Avrop DIS Moduler och paviljonbyggnader
Intern identifierare: KLF 2025/608
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 31731100 Moduler, 45212600 Byggnation av paviljong, 70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Stadsöskolan Skolmoduler 2026