414281-2021 - ÄndringSverige-Halmstad: Konsulttjänster för system
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt egenkontrollsystem
Referensnummer: KS 2021/00338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72246000 Konsulttjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett digitalt egenkontrollsystem som primärt skall användas inom livsmedelshygien av Halmstads kommuns förvaltningar Servicekontoret (Måltidsservice), Hemvårdsförvaltningen och Socialförvaltningen. Det är en kommunlicens för systemet som efterfrågas då alla verksamheter som bedrivs i Halmstads kommun skall kunna använda systemet. I upphandlingen tas även framtida utveckling/innovativa lösningar i beaktning genom att möjliggöra optioner på området.