Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av gipsavfall
Referensnummer: UH2018-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
På SÖRAB:s anläggningar samlas det in olika fraktioner av avfall som sedan i möjligaste mån återvinns och därmed ingår i kretsloppet.
Denna upphandling avser SÖRAB:s behov av behandling av fraktionen gipsavfall.
Avtalstid är 2 + 1 + 1 år och planerad start av leverans av tjänsten är 1.1.2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen