414294-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Sakförsäkringar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av sakförsäkring för region, kommuner och offentliga bolag
Referensnummer: 19/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515200 Sakförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av försäkringslösningar och saneringsavtal för regioner, kommuner och offentliga bolag enligt bilaga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen