414311-2021 - ÄndringSverige-Ljungby: Tjänster avseende vattenföroreningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkning av sjöar och vattendrag
Referensnummer: 2021-33-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans och spridning av kalk till sjöar, vattendrag och våtmarker.