414317-2019 - ResultatSverige-Helsingborg: Reparation och underhåll av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Underhåll av bränsle- och asktransportörer
Referensnummer: 18/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Öresundskraft Kraft & Värme AB (Öresundskraft) har för avsikt att upphandla ramavtal för underhåll av bränsle (skogsflis, RT-flis och bränslerest) och asktransportörer för Åkerslundsverket i Ängelholm.
Upphandlingen omfattar besiktning av bränsle- och asktransportörer, underhåll av bränsle- och asktransportörer på plats på Åkerslundsverket samt tillverkning och renovering av delar till bränsle och asktransportörer i egen verkstad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42417200 Transportörer, 42417300 Utrustning till transportörer, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45262680 Svetsning, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen